10.09.2014 - Akcja - razem pomagamy Bartkowi !

10.09.2014kasia.malicka

W  dniach 5-7 września na terenie gminy Bałtów odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach akcji „Razem pomagamy Bartkowi’’. Ale zanim to nastąpiło młodzież z Bałtowa musiała długo się przygotowywać . Miesiąc wcześniej składali swoje dane u opiekuna by móc wysłać je do fundacji a następnie otrzymać identyfikatory. Drukowali zaproszenia dla gości , piekli słodkości , organizowali zbiórki w swoich szkołach , przygotowywali oprawę artystyczną .
Gdy już wszystko było gotowe pełni zapału mogli  rozpocząć akcję.
 Wystartowali 5 września na bałtowskiej Okręglicy o godzinie 16 . Najpierw powitano zaproszonych gości i przedstawiono cel zbiórki pieniędzy .Następnie młodzież wystąpiła na scenie w spektaklu „Oskar i Pani Róża’’. Tego dnia na bałtowskiej Okręglicy pojawiły się również pięknie śpiewające dziewczynki od pana Ryszarda Góry .Natomiast nasza Bałtowska młodzież popisała się również przygotowanym wcześniej układem tanecznym. Na koniec wszyscy mogli przyjrzeć się pokazowi ratownictwa medycznego. Wieczór zakończyli szczęśliwi wspólnym grillowaniem i „kinem pod chmurką”.
Również w tym dniu młodzież z Bałtowa prowadziła akcję w swoich szkołach . W Liceum Ogólnokształcącym nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Św. oraz ZS Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Św. gdzie sprzedając pyszne domowe wypieki również udało się zebrać całkiem spore sumy.
6 września była prowadzona całodniowa kwesta . Młodzież Przebrana w różne stroje na przykład misia dinozaura czy papugę roznosiła kolorowe balony i ciasteczka . Byli bardzo dobrze odbierani wśród ludzi , wracali z pustymi koszami po ciasteczkach i prawie pełna puszką .
7 września , czyli ostatniego dnia kwesty , zbierali pieniądze pod kościołami na terenie gminy Bałtów a także podczas miejscowych powiatowych dożynek . W czasie dożynek prócz tradycyjnej kwesty mięli także swój namiot z wyrobami ręcznymi  Bałtowskich artystów ludowych, które również cieszyło się powodzeniem . W niedzielę odwiedził ich również Bartuś ! czyli najważniejszy , honorowy gość  dla którego zbierane były pieniądze .
W całej akcji zebrano 10,742 zł 70 gr. Kwestowało 38 wolontariuszy . Wsparło akcję ogrom ludzi , za co młodzież a zwłaszcza Bartuś i rodzice byli i są bardzo wdzięczni .
Młodzieżowa Rada Bałtów. Katarzyna Malicka
 

Galeria:« Powrót